Znojemské běhání
aktuality
Silvestrovký běh na Klučovskou horu 2010

Silvestrovský běh v Třebíči neodmyslitelně patří k lehkoatletickému závěru roku. Jubilejní třicátý ročník vedl na Klučovskou horu a zpět. Atletic klub Třebíč připravil tradiční trať v délce 10,2 km, doprovodný závod se běžel na poloviční trati. Ve třicátém ročníku byla zaznamenána rekordní účast 111 závodníků.
Pořadatelé Atleticu Třebíč přivítali na startu v mrazivém dopoledni řadu známých tváří, počínaje čerstvýn třebíčským Atletem roku 2010 Josefem Ryglem, přes legendy běžeckých tratí nebo představitele veřejného života. Běhu se zúčastnili i zástupci znojemského běhání.
Josef Rygl suverénně prokázal, proč je držitelem nejvyššího atletického titulu, když vyhrál na kratší, pětikilometrové trati. Za ním s téměř minutovou ztrátou doběhl Vítězslav Kučera, třetí dosáhl cíle Štěpán Janíček (všichni TJ Spartak Třebíč).

Hlavní kategorii (10 200 metrů) dominoval Jan Janů (SKP Hvězda Pardubice), za ním skončili Vojtěch Čabala (TJ Znojmo) a Pavel Kratochvíl (Sokol Rudíkov). Závodu se zúčastnili mimo jiné nestor běžeckých klání Jan Nechvátal (75!), místostarostové města Třebíče Pavel Pacal, Pavel Svoboda a Milan Zeibert, a také novoroční jubilant Petr Motálek. Ten naposledy zvítězil v kategorii do 49 roků, zároveň vyhrál loňský ENVINET cup a splnil si tak další ze svých atletických cílů. Ze zástupců znojemského běhání se na 1. místě hlavního závodu ve své kategorii umístil Josef Bobek (RN 1949) z TJ Znojmo v čase 49:53.